Z vami od 1971             prijava na novice sl  en








SIQ
Facebook YouTube Twitter Instagram LinkedIn
Optična mrežna oprema > Optična merilna oprema > OTDR-ji, Merilna vlakna in pribor


OTDR-ji
Merilna vlakna in pribor



OTDR-ji


OTDR-ji FlexScan serije FS200, AFL Nov FlexScan OTDR z SmartAuto in LinkMap funkcijo omogoča hitro in zanesljivo odpravljanje napak ali analizo kompleksnih omrežij na razumljiv in enostaven način! Posebej za PON optimizirana modela FS200-300 in 304 imata dovolj veliko dinamično področje za testiranje delujoče in ne-delujoče PON povezave preko razcepnikov 1x64. Plus dodaten Izvor (OLS), meter optične moči (OPM), VFL ter Bluetooth in Wi-Fi vmesnik (BT)!

V kompletu je izbrani model z mrežnim napajalnikom, akumulator, pas za prenašanje, 1 SC in 2 univerzalna (2.5mm) nastavka za vtiče, programska oprema TRM 2.0, navodila in prenosna torba.
9994PFS200-100 1310/1550 OTDR z VFL, AFL FS200-100 1310/1550 OTDR z VFL, AFL
9994QFS200-100 1310/1550 OTDR z VFL, OLS/OPM in BT, AFL FS200-100 1310/1550 OTDR z VFL, OLS/OPM in BT, AFL
9994RFS200-300 1310/1550 PON OTDR z VFL in BT, AFL FS200-300 1310/1550 PON OTDR z VFL in BT, AFL
9994SFS200-300 1310/1550 PON OTDR z VFL, OLS/OPM in BT, AFL FS200-300 1310/1550 PON OTDR z VFL, OLS/OPM in BT, AFL
9994TFS200-304 1310/1550/1650 PON OTDR z VFL in BT, AFL FS200-304 1310/1550/1650 PON OTDR z VFL in BT, AFL
9994UFS200-304 1310/1550/1650 PON OTDR z VFL, OLS/OPM in BT FS200-304 1310/1550/1650 PON OTDR z VFL, OLS/OPM in BT



FOCIS Flex, AFL FOCIS samodejno ostri, središči in analizira sliko! Rezultate primerja z standardi ali z uporabniškimi nastavitvami in se odloči za Sprejeto/Zavrnjeno (Pass/Fail). Deluje povsem samostojno ali v paru z FlexScan ter FlexTester OTDR-ji.

Kit vsebuje FOCIS Flex, prenosno torbico, držalo za pas, USB kabel, polnilec, TRM 2.0 programska oprema in navodila za upotrabo. Nastavke za vtiče se naroča posebej.
99A8OFOCIS Flex kit s torbico in brez nastavkov, AFL FOCIS Flex kit s torbico in brez nastavkov, AFL
99A8PUPC ali APC nastavek za FOCIS Flex po izbiri UPC ali APC nastavek za FOCIS Flex po izbiri




OTDR-ji serije OFL280, AFL Nova serija OFL280 z LinkMap funcijo je še bolj prilagojena za Optiko do doma in PON omrežja. Vsak model ima vgrajen enorodovni za PON optimiziran OTDR, OPM (meter moči), OLS (izvor) in VFL (Visual Fault Locator). S kratkim slepim področjem in odličnim dinamičnim dosegom, OFL280 z lahkoto testira PON povezave preko razcepnikov 1x32, model OFL280-103 pa pri valovni dolžini 1625nm meri živo vlakno tako, da ne moti delujoče povezave!

Komplet vsebuje izbrani model, prenosno torbo, nastavek za SC in FC vtiče za OTDR/OLS vhod, univerzalni nastavek 2.5 mm za OPM in VFL vhod, USB kabel, mrežni napajalnik, navodila in programsko opremo TRM 2.0.
9995COFL280-100 1310/1550 komplet z LinkMap funkcijo, Noyes OFL280-100 1310/1550 komplet z LinkMap funkcijo, Noyes
9995DOFL280-102 1310/1490/1550 komplet z LinkMap funkcijo, Noyes OFL280-102 1310/1490/1550 komplet z LinkMap funkcijo, Noyes
9995EOFL280-103 1310/1550/1625F komplet z LinkMap funkcijo, Noyes OFL280-103 1310/1550/1625F komplet z LinkMap funkcijo, Noyes




OTDR-ji serije FLX380, AFL Z 41 dB dinamičnega dosega, najboljšim slepim področjem v razredu pri zaznavanja dogodkov in dušenja ter edinstveno ServiceSafe in Wave ID funkcijo, ponuja Noyes-ov FLX380 FlexTester neprekosljivo kombinacijo testnih možnosti, enostavne uporabe, mobilnosti in sposobnosti.

Komplet vsebuje izbrani model, prenosno torbo, nastavek za SC in FC vtiče za OTDR/OLS vhod, univerzalni nastavek 2.5 mm za OPM in VFL vhod, USB kabel, mrežni napajalnik, navodila in programsko opremo TRM 2.0.
9995IFLX380-300 1310/1550 OTDR, OPM, izvor, VFL FLX380-300 1310/1550 OTDR, OPM, izvor, VFL
9995JFLX380-302 1310/1490/1550 OTDR, OPM, izvor, VFL FLX380-302 1310/1490/1550 OTDR, OPM, izvor, VFL
9995KFLX380-303 1310/1550/1625 OTDR za živo vlakno, OPM, izvor, VFL FLX380-303 1310/1550/1625 OTDR za živo vlakno, OPM, izvor, VFL
9995LFLX380-304 1310/1550/1650 OTDR za živo vlakno, OPM, izvor, VFL FLX380-304 1310/1550/1650 OTDR za živo vlakno, OPM, izvor, VFL




OTDR-ji serije M210, AFL M210e s TruEvent tehnologijo ima standardno vgrajen meter optične moči, VFL tester in priročen uporabniški vmesnik na dotik. Možna je uporaba video kamere DFS1 Digital FiberScope za pregled in dokumentiranje spojnih površin optičnih vtičev. OTDR M210e omogoča preizkušanje in odpravljanje napak ter potrjevanje optičnih mrež, kakor tudi natančno analizo dogodkov ter hrambo in obdelavo podatkov. Deluje lahko v celoti Samodejno, preko ročnih nastavitev po načinu Strokovnjak ali V realnem času.

Komplet vsebuje izbrani model, prenosno torbo, zamenljive nastavke za vtiče, USB ključ, mrežni napajalnik, priključne kable, navodila in programsko opremo TRM® 2.0 Test Results Manager.
9995QM210e-20 SM OTDR 1310/1550, fotometer, VFL, Noyes M210e-20 SM OTDR 1310/1550, fotometer, VFL, Noyes
9995SM210e-25 QUAD OTDR 850/1300/1310/1550, fotometer, VFL M210e-25 QUAD OTDR 850/1300/1310/1550, fotometer, VFL




OTDR-ji serije M710, AFL Seriija OTDR-jev M710 je opremljena s funkcijami bogato TruEvent tehnologijo, ki zagotavlja dosledno točne in zanesljive rezultate. Ima vgrajen meter optične moči, VFL tester in velik uporabniški vmesnik, ki deluje na dotik. Štirje modeli pokrivajo praktično vsa področja uporabe od LAN-ov, Optike do doma, PON, mestnih in dostopovnih omrežij. M710 omogoča preizkušanje, odpravljanje napak in potrjevanje optičnih mrež ter natančno analizo dogodkov, hrambo in obdelavo rezultatov. Deluje lahko Popolnoma samodejno, preko Ročnih nastavitev ali po načinu V živo.
99965M710-20 SM OTDR 1310/1550, 41/39 dB, OPM, VFL, Noyes M710-20 SM OTDR 1310/1550, 41/39 dB, OPM, VFL, Noyes
99966M710-21 SM OTDR 1310/1550/1625, 41/39/39 dB, OPM, VFL, Noyes M710-21 SM OTDR 1310/1550/1625, 41/39/39 dB, OPM, VFL, Noyes
99964M710-40 SM OTDR 1310/1550, 44/42 dB, OPM, VFL, Noyes M710-40 SM OTDR 1310/1550, 44/42 dB, OPM, VFL, Noyes
99968M710-24 OTDR 850/1300/1310/1550, 24/24/39/37 dB, OPM, VFL M710-24 OTDR 850/1300/1310/1550, 24/24/39/37 dB, OPM, VFL


  Za pomoč pri izbiri uporabite Pregled vseh OTDR-jev! V datoteki je nazoren pregled AFL merilne in dodatne opreme z glavnimi značilnostmi.

AFL Noyes je sestrska družba iz skupine Fujikura Ltd.




Merilna vlakna in pribor

Fiber+ je blagovna znamka EZŽ komunikacijskih izdelkov in znak kvalitete z jamstvom, da izdelek presega zahteve standardov in je združljiv z drugimi elementi v kabelskem sistemu.

Pred-vlakna EZŽ s testnimi kabli Za nemoteno delovanje OTDR-ja potrebujemo merilno vlakno. Na strani izvora svetlobe postavimo pred-vlakno. Na koncu merjenca postavimo povlakno. Tako se odboji, ki nastanejo pri proženju žarka v vlakno, preselijo iz merjenca v merilno vlakno. Dolžina merilnega vlakna je v sorazmerju z dolžino trase, od 150 m do 2 km ali več. Vgradimo lahko katerokoli optično vlakno po zahtevi naročnika.

Standardna dolžina priključnih kablov je 70 cm. Plašč iz poliuretana in uvodnica iz gume dajeta priključnemu kablu zahtevano prožnost in trajnost, pena pa dodatno zaščito. Ščitniki ferule so povezani s plaščem kabla in se zato ne izgubijo. Vtiče izberite pri naročilu.

Ohišje je izdelano iz črnega ABS-sa. Dimenzije ohišja (obroča) so 116 x 116 x 24 mm. Teža predvlakna opremljenega s konektorji je približno 150 gramov.
999BPred-vlakno EZŽ Fiber+ OM1 v obroču s testnimi kabli, 150m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OM1 v obroču s testnimi kabli, 150m
999CPred-vlakno EZŽ Fiber+ OM2 v obroču s testnimi kabli, 150m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OM2 v obroču s testnimi kabli, 150m
999EPred-vlakno EZŽ Fiber+ OM3 v obroču s testnimi kabli, 150m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OM3 v obroču s testnimi kabli, 150m
998JPred-vlakno EZŽ Fiber+ OM4 v obroču s testnimi kabli, 150m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OM4 v obroču s testnimi kabli, 150m
999HPred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s testnimi kabli, 150m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s testnimi kabli, 150m
999IPred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s testnimi kabli, 300m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s testnimi kabli, 300m
999JPred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s testnimi kabli, 500m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s testnimi kabli, 500m
999KPred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s testnimi kabli, 1000m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s testnimi kabli, 1000m
999LPred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s testnimi kabli, 2000m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s testnimi kabli, 2000m
999Mdoplačilo za E2000/APC ali LX5/APC konektor doplačilo za E2000/APC ali LX5/APC konektor




Pred-vlakna EZŽ s spojniki Merilno vlakno brez priključnih kablov ima na spodnjem robu vgrajena kvalitetna SC, SCAPC, FC ali FCAPC spojnika s kvadratno prirobnico. Pokrova sta z verižico pritrjena na ohišje in se zato ne izgubita.

Ohišje je izdelano iz črnega ABS-sa. Dimenzije ohišja (obroča) so 116 x 116 x 24 mm. Teža merilnega vlakna s spojniki je približno 150 gramov.
999PPred-vlakno EZŽ Fiber+ OM1 v obroču s spojniki, 150m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OM1 v obroču s spojniki, 150m
999QPred-vlakno EZŽ Fiber+ OM2 v obroču s spojniki, 150m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OM2 v obroču s spojniki, 150m
999SPred-vlakno EZŽ Fiber+ OM3 v obroču s spojniki, 150m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OM3 v obroču s spojniki, 150m
998NPred-vlakno EZŽ Fiber+ OM4 v obroču s spojniki, 150m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OM4 v obroču s spojniki, 150m
999VPred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s spojniki, 150m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s spojniki, 150m
999WPred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s spojniki, 300m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s spojniki, 300m
999XPred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s spojniki, 500m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s spojniki, 500m
999YPred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s spojniki, 1000m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s spojniki, 1000m
999ZPred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s spojniki, 2000m Pred-vlakno EZŽ Fiber+ OS2 s spojniki, 2000m




Različni testni vtiči za golo vlakno Vtič za golo vlakno se uporablja za spajanje vlakna na merilno opremo. Na ta način lahko preverimo kavaliteto vlakna pred polaganjem ali izdelamo začasni spoj. Vtič za golo vlakno lahko uporabimo večkrat. Vlakno spojimo in razdvojimo v nekaj sekundah.
09333SC testni konektor za golo vlakno SC testni konektor za golo vlakno
09335LC testni konektor za golo vlakno LC testni konektor za golo vlakno
09337FC testni konektor za golo vlakno FC testni konektor za golo vlakno